KİTAPGÜNLÜĞÜM: Umutlu Ev Kadını artık Vikitap ve 1000Kitap' ta

Herkese merhaba,
son zamanlarda kitap okumayı yeniden kendime alışkanlık haline getirdim ve okuduklarım hakkında fikirlerimi sizler ile burada paylaşıyorum. Genelde bu paylaşımlarım biraz geç yayınlanıyor, çünkü kafamı toplayıp beni tatmin edecek yazı hazırlamam için gerekli şartlar her zaman olmuyor (hele ki son 3 ayda). O yüzden size ilk an fikirlerimi ve yazılarım için zemini oluşturan düşüncelerimi iki tanınmış platformda sunuyorum.

Vikitap'ı ve 1000kitap'ı tanımayan kitapkurtları yoktur sanırım.
İkisi de oldukça geniş kitap hazineli platformlardır. Ayrıca olmayan kitapları kullanıcılar tarafından ekleme fonksiyonu var.
Vikitap biraz yavaş çalışıyor ve kullanım açısından daha zahmetli gibi. Ayrıca haber akışı bana Facebook' u hatırlattı, tesadüf mü bilemedim :))
1000Kitap daha göze hitap ediyor ve daha güncel fonksiyonlara sahip.

Eğer bu platformlara üyeyseniz beni oradan da takip ederseniz sevinirim...
Görüşmek üzere...


12 yorum:

 1. vikitapın açılmasını beklerken bazen 30 yaş yaşlanıyorum :D o yüzden hiç girmiyorum artık, 1000Kitap forever :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ya ilk başlarda benim bağlantıdan kaynaklanıyor sandım ama yok, dediğin gibi bekle allah bekle sayfa yüklensin diye... İnternet'in 90 lı yıllardaki gibi vallahi tam nostalji yaşatıyor bize :))

   Sil
 2. paylaşım için teşekküreler, sayenizde ben de 1000kitap'a üye oldum. sevgiler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Buna çok sevindim, hoşgeldiniz ve iyi okumalar :))

   Sil
 3. çok güzel bir uygulama bende sayende 1000kitaba üye oldum ama kitap eklemeyi falan bir türlü beceremedim kurcalıyorum hala :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kitap eklemek için önce sitede kitabı aratıp bulunca linkine tıkla. Sonra kitabın başlığın yanındaki kırmızı küçük kutucuktan ( dişli tekerlek/ ayarlar butonu) kitabı ne şekilde listene eklemek istediğini seçebiliyorsun ( okudum/ okumak istiyorum vs) yeni pencere açılıp oradan istediğin ayarları yapup kitap profiline ekleniyor :)) hoşgeldin aramıza

   Sil
 4. Ben de bir üye olayim bakayim...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hoşgeldin :) takipte olalım, kitap önerilerini merak ediyorum

   Sil
 5. Ben yeni duydum. Inceleyeyim ikisini de.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Mevcut hız sorunundan ötürü vikitap pek cazip gelmiyor. Trend 1000kitap'a yöneldi :)) seni orada'da takip etmekten mutluluk duyarım

   Sil
 6. Bende tekrar okumaya başladım umarım bırakmayız:))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Azimle okumak için kendime zaman ayırıyorum. Bende kaç tane gerçek ve ondan daha fazla ePub ve pdf formatında eserler sırada bekliyor bir bilsen :)

   Sil

Sanatçı' ya alkışı, Blogger' a yorumunuzu esirgemeyin...
Teşekkürler ve Sevgiler 💖