ÇOCUK & AİLE: Berrak'ın kitap alışverişi (3)

Herkese merhaba,

Kitap alışverişinin son bölümüne hoş geldiniz :)

Bu sefer tanıtacağımız kitaplar eğlenceli olup yatmadan evvel okunacaklar arasına giriyorlar. Biz aldığımızdan beri hepsini teker teker birkaç kez okuyup notumuzu verdik. Ayrıntılı olarak sizlere sunuyoruz...

Küçük Bayan Günışığı (Doğan Egmont Yayıncılık)Çocukluğumdan beri bildiğim bu sevimli karakter ve arkadaşlarının kitap serisinin olduğunu duyduğumda hemen kızıma aldım.
1971' den beri büyük ve küçüklerin kalbinde yer alan Bayan Günışığı ve arkadaşları kısa kliplerde beraber maceralar yaşıyorlar. Kitaplarda ise her karakterin kendine özgü özelliği üzeri kurulmuş kısa ama eğitici hikaye mevcut. Hem içeriği hemde fiyatı ile uygun olup 3+ yaş grubuna hitap eden yayınları şiddetli tavsiye ederim.Yazar & Resimleme: Roger Hargreaves
İSBN: 978 605 092 9928
Satış fiyatı/ D&R fiyatı: 6 TL/ 4,20 TL

Anaokulunda (Almidilli Yayınları/ Larousse)Kızımın okul merakını gidermek için anlatıcı ve özenle hazırlanmış kitap arıyordum. Karşıma Larousse Ansiklopedim adlı seri çıkınca aralarında Anaokuluna dair bilgiler veren bu yayın hoşuma gitti. İllüstrasyonlar ve basit dili ile genel kültüre katkı sağlamak için uygundur. Diğer yayınları Doktor'dan Mevsimler'e, Hayvanlar'dan Görgü Kurallarına kadar uzanıyor.Yazar: Malou Adam
Resimleme: Claire Wortemann
İSBN: 978 605 498 4800
Satış fiyatı/ D&R fiyatı: 7,90 TL/ 6 TL

Nasıl Başlar? (Yapı Kredi Yayınları)

Yapı Kredi Yayınları'ndan gözü kapalı aldığım kitaplardan biridir. Başlangıcın ne olduğunu, nereye götürebileceğini, bazen sınırlı olup ama aslında sonu olsa da yeni bir şeyin başlangıcı olabileceğini kısa cümleler ile anlatıyor. Görseller şirin olup tanımı ve misalleri de destekliyorlar. Yatma öncesi için tercih ettiğimiz dinlendirici kitaplardan biridir.
Yazar: Silvana Tavano
Resimleme: Elma
İSBN: 978 975 083 6107
Satış fiyatı/ D&R fiyatı: 8 TL/ 6,08 TL

Benim Duygusal Dünyam- Kararlı ( Dört Göz Yayınları)
Rahat durmayıp yeniden yüklü kitap siparişi verip benim için yeni bir site denedim.
Ödeme sekli, geniş ürün yelpazesi, güzel kampanyaları ve jet hızı ile elime geçmesi (Pazartesi sabahı sipariş verip Havale ettim, salı sabah 10.30 da Yurtiçi Kargo kapımı çaldı) beni pozitif etkiledi.
Artık ciddi ciddi buradan alışverişlerimi yapmaya düşünüyorum. Özellikle aynı gün kendime D&R' dan da bazı kitapları sipariş edip hâlâ tedarik süresine geçememesi, beni D&R' dan soğutmaya başladı. Ayrıca ciddi iletişim sorunu yaşamaya başlıyoruz, bence tez zamanda bunu düzeltsinler yoksa çok müşteri kaybederler ( rakipler uyumuyorum, güçlendiler).
İşin özüne dönerek yazımı biraz uzatıp gelen kitaplardan en çok sevdiğimiz üç yayını paylaşmak istedim.
Benim Duygusal Dünyam adlı serinin "Kararlı" Bölümünü denemek için sipariş etmiştim. Diğer kitapların tedarik süreci 4 gün olduğu için bunun ile başlangıcı yapalım dedim. Berrak onu o kadar sevdi ki, kendi başına içeriğini ezberleyip günde iki, üç kez "okuyor". Kesinlikle diğer bölümleri de alacağım, özellikle negatif duyguları konu edip çözümler sundukları ve tavsiyelerde bulundukları için size de öneririm.
İSBN: 978 605 520 1685
Satış fiyatı/ Kitapyurdu fiyatı: 4,50 TL/ 3,71 TL

Diş Hekiminde/ Doktorda (TÜBİTAK Yayınları)3+ yaş grubuna uygun konular içeren geniş kitap yelpazesinden severek seçtiğim TÜBİTAK Yayınları'nın bir başka serisinden bahsedeyim. Bu iki kitapta bir çocuğun ailesi ile doktorlarda neler ile karşılaşabileceğini anlatıyor.Esprili resimleri ile (küçük sarı ördeği resimlerde bulmak Berrak için ayrı bir zevk oldu) doktordan korkan çocukları bilgilendirip tedirginliklerini gidermek için tasarlanmış hoş seridir.
Yazar: Anne Civardi
Resimleme: Stephen Cartwright
İSBN: 978 975 403 4783
Satış fiyatı/ Kitapyurdu fiyatı: 3,50 TL/ 3,08 TLŞimdilik bu kadar :))

Gelecek yayınlarda sizlere yine önerilerimizi ileteceğiz. Soru ve bilgiler için yorum bölümünü kullanmaktan çekinmeyiniz...

Sevgiler 💓


İkinci bölümü bulamadınız mı? Kolayca ulaşmak için tıklayın:


19 yorum:

 1. Süpersin Gamze'ciğim. Ben de güzel kitap arıyordum. Elimizdekilerden hem sıkıldık hem de istediğimiz gibi masallar olmadığını anladık. Bunları not alıyorum. Sevgiler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bence her biri oğlunun ilgisini çekebilir kalitede. Ayrıca fiyatları da makul, hiç kaçırma derim.
   Güzel yorumun için teşekkürler Emel, öpüyorum😘

   Sil
 2. Ne güzel kitaplar güzel anlatım olmuş ellerinize sağlık :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkürler, o sizin güzelliğiniz 💝
   Sevgiler

   Sil
 3. Güzel eğlenceli ve öğretici kitaplara benziyor.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkürler, beğendiğine sevindim 😊

   Sil
 4. Biraz daha büyüyünce Küçük Prens'i de okusun annesi. Allah saglıkla, neşeyle büyümelerini nasip etsin bıcırıkların :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Küçük Prens kitaplığında epeydir yer alıyor (hemde 3 farklı yayın ile). Filmlerini de izledik, çok sevdiği kitaplardan biridir. Kitaplık favorilerinde yer vereceğiz gelecekte.
   Güzel yorumunuz için teşekkürler ve Hoş Geldiniz evime :)

   Sevgiler <3

   Sil
 5. Çok güzel seçimler. Biz de yatmadan mutlaka okuruz. Gün içinde de kendi bakar kitaplarina. Ortanca oglum da çok okur büyük birakti son zamanlarda.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kitapsız olmaz, güzel yorumun için teşekkürler canım :))

   Sil
 6. Güzel kitaplar almışsınız. Bizlere de faydali oldu

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yararını gördüyseniz ne mutlu bana :)

   Yorumunuz için teşekkürler...

   Sil
 7. Çocuk kitaplarını hala çok severim. :D Çocuklu evlere gidersem bir çoğunu okumadan çıkmam :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çocuk kitapları okuyunca yetişkin olarak ne kadar özünden uzaklaşıp esas önemli olan şeyleri gözardı ettiğimizin farkına varıyoruz. Bana her seferinde huzur ve mutluluk veriyor :))

   Sil
 8. Çocuk kitaplarını ben bile okumaktan keyif alıyorum doğrusu.

  YanıtlaSil
 9. Çok güzel kitaplar seçmişsiniz.Güle güle okunsun ♥

  YanıtlaSil
 10. Neler var ya çocuklarımız çok şanslı :) bu arada hoşbuldum minnoş blogunuza :))

  YanıtlaSil

Sanatçı' ya alkışı, Blogger' a yorumunuzu esirgemeyin...
Teşekkürler ve Sevgiler 💖